A A A

Europejska premiera PlayStation 4

29 listopada 2013, 12:02
Europejska premiera PlayStation 4

Równe dwa tygodnie po premierze w Ameryce Północnej konsola Sony PlayStation zadebiutowała w Europie.

Oficjalna impreza z tej okazji została zorganizowana w Londynie gdzie poza atrakcjami w postaci wszelakich występów, można było osobiście przetestować urządzenie przed kupnem. Polska również postanowiła nie pozostawać w tyle, tym samym Sony Store zaplanowało nocną sprzedaż konsol w Warszawskim salonie.

Niestety do punktu dostarczono zaledwie kilkanaście sztuk urządzenia co wywołało niemałą irytacje oczekujących. Nieprzychylne komentarze dotyczące organizacji całego eventu, można było słyszeć już podczas stania w kolejce. Standardowo nie obyło się bez sprzeczek, przekleństw, a nawet interwencji policji. Jak się później okazało, niewielka ilość konsol w Sony Store to nie odosobniony przypadek.

Do większość sklepów na terenie kraju dostarczano z reguły nie więcej niż 100 sztuk urządzeń. Osobom, którym nie udało się zakupić upragnionego sprzętu, pozostaje poczekać na kolejną dostawę, lub skorzystać z serwisów aukcyjnych gdzie jednak spora liczba ofert jest mocno zawyżana. Na Allegro pojawiły się już oferty za 2500 zł.

 

Koszt PlayStation 4 na naszym rynku został ustalony w granicach 1800zł.

Premierowe wydania gier w sklepach mają się wahać od 200 do 280 zł.

Więcej o konsoli Playstation 4 oraz Xbox One można przeczytać tutaj.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto