A A A

Ewakuowani dzięki SMS-om.

12 sierpnia 2008, 12:10
Ewakuowani dzięki SMS-om.

Polacy ewakuowani z ogarniętej wojną Gruzji informacje o możliwości transportu do kraju otrzymali za pomocą SMS-ów. To pierwsza tego typu wspólna akcja polskich operatorów komórkowych oraz MSWiA – pisze dzisiejsza Wyborcza.
Do przebywających na terenie Gruzji obywateli Polski dotarł pozbawiony polskich znaków SMS o treści:  "Polacy zainteresowani ewakuacją zgłaszają się w amb. pol. w Tbilisi (Br Zubalaszwili 19) dnia 10 bm. o godz. 8.00, z okolic Batumi na granicę z Turcją w Sarpi". Odnalezieniem "polskich telefonów" działających w gruzińskich sieciach zajęli się operatorzy. Przykładowo w Orange wyselekcjonowanie pierwszej grupy powiadomionych osób zajęło 4 godziny, kolejnej już tylko 30 minut.

Przedstawiciele MSWiA zwracają uwagę na skuteczność tego typu działań, które z pewnością będą wykorzystywane także w przyszłości. Z tego względu konieczne jest określenie strony ponoszącej koszty takich operacji – w tym przypadku wzięli je na siebie operatorzy komórkowi.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Telepolis


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto