A A A

Facebook ma patent na czapkę z daszkiem wirtualnej rzeczywistości

24 czerwca 2021, 11:00
Zdaniem giganta bejsbolówka z ekranem wirtualnej rzeczywistości jest bardziej praktyczna niż gogle VR.
Facebook ma patent na czapkę z daszkiem wirtualnej rzeczywistości

Bejsbolówka z wyświetlaczem doskonała na upały

Amerykański Urząd Patentowy (United States Patent and Trademark Office) przyznał Facebookowi patent na „Kapelusz sztucznej rzeczywistości", który składa się z wyświetlacza zwisającego z ronda popularnej bejsbolówki.

„Producenci systemów sztucznej rzeczywistości tradycyjnie koncentrowali się dotąd na różnych formach opartych na okularach czy goglach" – wyjaśnia Facebook w opisie patetntu. Jego zdaniem jednak zwykłe okulary czy gogle do sztucznej rzeczywistości bywają niepraktyczne: grube, ciężkie i do tego generują nadmierne ciepło. Co innego czapki bejsbolowe, wszelkiego rodzaju daszki czy kowbojskie kapelusze...

„Ze względu na swój rozmiar i kształt zapewniają większą powierzchnię wyświetlania (i lepszą zdolność do równomiernego rozłożenia ciężaru) komponentów sztucznej rzeczywistości, potencjalnie dając bardziej kompletny lub zaawansowany system" – czytamy w dokumentacji patentowej. No i nie grzeją! A wręcz przeciwnie.

fot. Facebook


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto