A A A

Facebook planuje zmianę nazwy

20 października 2021, 09:00
Mark Zuckerberg chce, by jego firma była od teraz znana z budowania metawersum. Nowa nazwa firmy ma to odzwierciedlać.
Facebook planuje zmianę nazwy

Kierunek: przyszłość

Facebook szykuje się do rebrandingu. Zmiany mają być ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Nowa nazwa firmy ma pomóc gigantowi odciąć się od przeszłości – w tym przede wszystkim kontrowersji związanych z ujawnieniem obciążających platformę wewnętrznych dokumentów, opisanych cyklem artykułów w dzienniku „The Wall Street Journal", a także ogólnego spadku zaufania społecznego do sposobu, w jaki Mark Zuckerberg zarządza swoim imperium. Ale poprzez zmianę nazwy firma ma również zamiar skierować uwagę świata na przyszłość, czyli ogłoszone niedawno plany stworzenia metawersum – czegoś w rodzaju ucieleśnionego internetu, w którym nie tylko ogląda się treści, ale się w nim jest. Gigant ma ambicje pokazać, że jest nie tylko platformą społecznościową, a z tym przede wszystkim firma z niebieskim logo jest kojarzona.

Jaka będzie nowa nazwa firmy? To oczywiście najbardziej strzeżona obecnie tajemnica świata, nieznana nawet ścisłemu kierownictwu. Krążą plotki, że może mieć coś wspólnego ze słowem Horizon, nazwą jeszcze nieopublikowanej wersji platformy VR Facebook-meets-Roblox, którą spółka rozwija od kilku lat. Czy to prawda? Poczekajmy kilka dni.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto