A A A

Facebook testuje funkcję rozpoznawania twarzy

5 lipca 2010, 14:28
Facebook testuje funkcję rozpoznawania twarzy

Facebook rozpoczął testy nowej funkcjonalności dotyczącej zdjęć umieszczanych w portalu. Pozwoli ona na automatyczne wykrywanie twarzy, dokładnie tak jak we współczesnych aparatach fotograficznych.

Wybrani użytkownicy Facebooka mogą już korzystać z tej funkcji. Po dodaniu zdjęcia do albumu, specjalny moduł wykrywa ludzi znajdujących się na nim i zaznacza ich twarze ramką. Zadaniem użytkownika wciąż pozostaje dodanie opisu do zaznaczonego fragmentu. Mimo wszystko opcja ta skróci czas potrzebny na otagowanie przyjaciół znajdujących się na fotografiach.

Jeżeli testy przebiegną bez zarzutu, automatyczne rozpoznawanie twarzy zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom portalu. Przedstawiciele strony twierdzą, że to pierwsza z wielu funkcji ułatwiających życie facebookowiczom.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto