A A A

Facebook w czołówce platform, na których odbywa handel seksualny

10 czerwca 2021, 10:00
W ubiegłym roku miało tu miejsce ponad połowa przypadków tego typu.
Facebook w czołówce platform, na których odbywa handel seksualny

Handlarze często żerują na naiwności ofiar

Amerykańska organizacja Human Trafficking Institute opublikowała raport, z którego wynika, że większość ofiar wykorzystania seksualnego została zwerbowana w sieciach społecznościowych.

Dane z ostatnich dwóch dekad zebrane w raporcie wskazują, że 30% wszystkich ofiar zidentyfikowanych w federalnych sprawach związanych z handlem ludźmi w celach seksualnych padło ofiarą przestępców działających online. W procederze tym wykorzystywane są platformy społecznościowe, a głównie Facebook. Aż 65% ofiar handlu dziećmi w celach seksualnych została pozyskana za jego pośrednictwem.

Co na to serwis? W oświadczeniu dla CBS News gigant odpowiedział: „Handel seksualny i wykorzystywanie dzieci są odrażające i nie zezwalamy na nie na Facebooku. Mamy zasady i metody aby zapobiegać tego rodzaju nadużyciom i usuwać wszelkie treści, które naruszają nasze reguły".

 

Działają indywidualnie

Według autorów raportu najczęściej wyobrażamy sobie, że handlarze ludźmi to duże grupy lub całe sieci wykorzystujące ogromną liczbę ofiar. W rzeczywistości jednak większość handlarzy nie tworzy zorganizowanych grup przestępczych. Działają indywidualnie i często wykorzystują małą liczbę osób na raz.

fot. natureaddict – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto