A A A

Filtry WPC od Marumi Optical

4 października 2011, 08:27
Filtry WPC od Marumi Optical

Firma Marumi Optical w miesiącach jesiennych proponuje wszystkim pasjonatom filtry z serii WPC (Water Proof Coat).

Filtry WPC stworzone zostały ze specjalnego, cienkiego szkła i oprawione w cienkie, dwustronne, gwintowane pierścienie typu slim (wide). To umożliwia zastosowanie ich również w obiektywach ultra-szerokokątnych. Łączą w sobie osiem powłok zwiększających współczynnik transmisji i minimalizujących niepożądane odblaski. Warto pamiętać, że są one doskonale zabezpieczone przed blikami światła bocznego, dzięki czemu poprawiają kontrast i kolor zdjęć.

Filtry polaryzacyjne Marumi WPC wygaszają niechciane refleksy i odbicia światła zarówno na wodzie, niebie, jak i na szkle, pogłębiając przy tym np. błękit nieba i poprawiając jego kontrast, zwiększając nasycenie kolorów. Ogromną zaletą jest fakt, iż woda osadzająca się na filtrze tworzy krople łatwe do usunięcia, a brud, pył czy kurz osadzają się znacznie wolniej. Zatem utrzymanie go w czystości nie sprawia większych problemów i nie zabiera wiele czasu. Powłoka Water Proof chroni dodatkowo przed zadrapaniami, o które niestety tak łatwo.

Filtry Marumi UV serii WPC redukują ultrafiolet promieni słonecznych, które nadają zdjęciom niebieskawy odcień. Osiem wysokiej jakości powłok o podwyższonym współczynniku transmisji oraz dwie dodatkowe „Water Repellent” dbają o najwyższą jakość obrazu w każdych warunkach zdjęciowych oraz ochronę przedniej soczewki przed uszkodzeniem. Polecane są do robienia zdjęć obiektom znajdującym się w znacznej odległości od aparatu. Warto wspomnieć, że świetnie sprawdzają się w plenerze przy słonecznej pogodzie, gdzie zdjęcia wykonane bez filtra UV są najczęściej lekko przymglone.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto