A A A

Firefox – zainfekowany pakiet językowy

8 maja 2008, 12:59
Firefox – zainfekowany pakiet językowy

Wczoraj na stronie Mozilla Security Blog pojawiła się informacja związana z jednym z pakietów językowych do otwartej przeglądarki Firefox. Okazało się, że zamieszczony plik był zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem.
Na szczęście dla internautów z nad Wisły, sprawa dotyczy pakietu języka wietnamskiego, wynikiem działania infekcji było wyświetlanie niechcianych reklam. Według oficjalnych danych dodatek pobrało ponad 1000 osób i nie wyrządził on żadnej krzywdy (nie zawierał trojana o nazwie Xorer, a jedynie został przez niego zmodyfikowany). Wszyscy jednak zastanawiają się, jak to się stało, że zainfekowany pakiet pojawił się na serwerach Mozilli.

Z dyskusji i domniemywań wynika, że trojan został przypadkowo przeniesiony z komputera twórcy pakietu językowego. Mozilla skanuje wszystkie umieszczone dodatki, jednak tym razem szkodnika wykryto po 10 dniach od publikacji.

Źródło: Mozilla Security Blog, bugzilla


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto