A A A

Firefox przyśpiesza

26 października 2010, 10:55
Firefox przyśpiesza

Nie da się ukryć, że pomimo dużej popularności, lisek Mozilli płonie coraz słabszym ogniem. Od jakiegoś czasu użytkownicy coraz częściej skarżą się na powolne uruchamianie się i działanie aplikacji. Pod tym względem Firefox przegrywa z konkurencją. W najbliższym czasie może się to jednak zmienić.

Mozilla twierdzi, że jej najnowszy silnik JavaScript jest szybszy niż rozwiązania zastosowane w Google Chrome czy Safari. Informacja taka pojawiła się na blogu Asy Dotzlera. W teście SunSpider najnowszy silnik Mozilli jest lepszy od konkurentów. Jednak test Google V8 pokazuje, że Google Chrome wciąż pozostaje niezrównane.

Jedno jest pewne – jest lepiej niż było. Przed Mozillą wciąż pozostaje jednak wiele pracy. Konkurencja na rynku przeglądarek internetowych sprawiła, że część z konkurentów nie wytrzymuje presji. Firefox przez wiele lat uważany był za prekursora zmian i innowacji w świecie oprogramowania do przeglądania internetu. W ostatnim czasie trend ten uległ zmianie i za taki produkt uważane jest Google Chrome. Czy Mozilla zdoła nadrobić zaległości i znacząco usprawnić działanie swojego dzieła?Źródło: http://weblogs.mozillazine.org/asa/


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto