A A A

Firma McAfee przejęta przez grupę inwestorów

9 listopada 2021, 11:00
Wartość transakcji to ponad 14 miliardów dolarów.
Firma McAfee przejęta przez grupę inwestorów

Zmiany w McAfee

Zajmująca się oprogramowaniem zabezpieczającym przed cyberzagrożeniami firma przechodzi na własność grupy inwestorów. Każdy akcjonariusz McAfee otrzyma 26 dolarów za akcję w gotówce. Łącznie wartość transakcji obliczana jest na ponad 14 miliardów dolarów.

Po zmianach własnościowych firma nadal będzie prowadzić dotychczasową działalność. Od zeszłego roku skoncentrowała się ona na cyberbezpieczeństwie. Stało się to po wcześniejszych przekształceniach, m.in. przejęciu przez Intela w 2010 r. i wycofaniu marki McAfee z nazwy oprogramowania (po zmianie nazywało się ono Intel Security) oraz późniejszym wydzieleniu z podstawowych operacji Intela działań McAfee skupionych na cyberbezpieczeństwie.

Jak stwierdził Peter Leav, prezes i dyrektor generalny McAfee: „Ta transakcja potwierdza sukces wiodących na rynku rozwiązań McAfee w zakresie ochrony online, naszych utalentowanych pracowników oraz znakomitych klientów i partnerów". Podkreślił, że jest to współpraca z najlepszymi firmami, które naprawdę rozumieją krajobraz cyberbezpieczeństwa i mają udokumentowaną historię sukcesów w tej dziedzinie.

Do grupy inwestorów należą: Advent International Corporation, Permira Advisers LLC, Crosspoint Capital Partners, Canada Pension Plan Investment Board, GIC Private Limited i Abu Dhabi Investment Authority.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 r.

Sam założyciel firmy, John McAfee, odszedł z niej w 1994 r. i w późniejszym czasie wszedł w konflikt z prawem. Jednym z jego problemów było oskarżenie przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych o unikanie płacenia podatków i oszustwa giełdowe. Po ucieczce ze Stanów i aresztowaniu przebywał w więzieniu w Barcelonie, gdzie czekał na ekstradycję do USA. Tam, w więziennej celi, popełnił samobójstwo.

fot. Wikimedia Commons/Public domain


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto