A A A

GIGABYTE prezentuje nową kartę graficzną

25 lipca 2012, 09:53
GIGABYTE prezentuje nową kartę graficzną

GIGABYTE zaprezentował najnowszą odsłonę karty graficznej bazującej na GPU GeForce GTX 670 – GV-N670WF2-2GD.

Model ten, oprócz wysokiej wydajności gwarantowanej przez procesor graficzny NVIDIA, wyposażony jest w efektywny system chłodzenia GIGABYTE WindForce 2X z technologią „Triangle Cool”, składający się z dwóch wentylatorów o średnicy 100 mm. Rozwiązanie takie pozwala na skuteczne odprowadzanie ciepła przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Dodatkowe atuty najnowszego produktu GIGABYTE to wsparcie dla standardów Microsoft DirectX 11 i PCI-Express 3.0 oraz technologii NVIDIA 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX i 3-way SLI.

GV-N670WF2-2GD w pełni wykorzystuje również zalety NVIDIA GPU Boost, technologii umożliwiającej automatyczne podbijanie zegarów karty. Urządzenie, dzięki zastosowaniu rozwiązań poprawiających komfort pracy oraz wysokiej wydajności, jest jedną z ciekawą propozycją dla wymagających graczy oraz entuzjastów nowoczesnych technologii.

Technologia Triangle Cool

W przypadku modelu GV-N670WF2-2GD producent wykorzystał system WindForce 2X z technologią Triangle Cool. Jego podstawą są dwa wentylatory o średnicy 100 mm, które gwarantują wysoki przepływ powietrza. Kolejnym elementem WindForce 2X są miedziane rurki cieplne, pozwalające na szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Całość umożliwia znaczne obniżenie temperatury rdzenia GPU oraz zauważalne zmniejszenie poziomu hałasu.

Architektura SMX i technologia GPU Boost

GV-N670WF2-2GD, podobnie jak flagowy, jednoukładowy model bazujący na procesorze graficznym GTX 680, zapewnia wysoką moc obliczeniową oraz obsługę wielu rozwiązań. Jednym z nich jest NVIDIA GPU Boost, która pozwala na dynamiczne podnoszenie zegarów karty podczas znacznego obciążenia podsystemu graficznego, np. w trakcie grania. Dodatkowym plusem jest zastosowanie nowej, zunifikowanej architektury SMX, która w porównaniu do starszych jednostek SM, pozwala na znaczny wzrost mocy obliczeniowej. Dzięki temu miłośnicy gier wideo otrzymują gwarancje płynnej i niczym nie zakłócanej rozrywki.

Wygładzanie FXAA/TXAA i synchronizacja Adaptive VSync

Kolejne innowacyjne elementy zastosowane w GV-N670WF2-2GD, to technologia wygładzania krawędzi NVIDIA FXAA/DXAA i funkcja dynamicznej synchronizacji pionowej Vertical Sync. Oprócz tego GV-N670WF2-2GD oferuje wsparcie dla NVIDIA 3D Vision Surround, która umożliwia generowanie obrazu 3D wyświetlanego na kilku monitorach jednocześnie. Ponadto wrażenia w grach zapewni technologia PhysX, która odpowiada za kreowanie realistycznych efektów fizyki. Zaś dla prawdziwych entuzjastów, nie liczących się z kosztami, przeznaczony jest tryb pracy SLI, pozwalający na łączenie mocy obliczeniowej trzech kart graficznych bazujących na układzie GeForce GTX 670.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto