A A A

GIODO wszczyna kontrolę w sprawie wycieku CV

15 lipca 2008, 14:35
GIODO wszczyna kontrolę w sprawie wycieku CV

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych weźmie pod lupę zarówno bank Pekao SA, jak i firmę odpowiedzialną za przetwarzanie danych. Wszystko za sprawą tysięcy CV, które wyciekły do internetu.
Jeszcze przedwczoraj każdy internauta mógł obejrzeć kilka tysięcy CV, które osoby chętne do podjęcia pracy składały w Pekao SA. Dostępne były zarówno dane osobowe, jak i listy motywacyjne.

Jak powiedziała rzeczniczka GIODO Małgorzata Kałużyńska-Jasak, kontrola ma potrwać kilka dni. Zostanie przeprowadzona zarówno pod kątem zabezpieczenia danych, jak i prawidłowości umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Taka umowa powinna być zawarta na piśmie i zawierać dokładne warunki powierzenia przetwarzania danych. Odpowiedzialność karna za nieodpowiednie zabezpieczenie danych to kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat - dodała rzeczniczka.

Źródło: Wprost/pap


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto