A A A

GPS w komórce robi furorę

19 kwietnia 2010, 15:42
GPS w komórce robi furorę
W lutym 21 mln Europejczyków skorzystało z nawigacji GPS w telefonach komórkowych - wynika z analizy firmy comScore. To o 68 proc. więcej, niż rok wcześniej.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Włoch pokochali nawigację GPS w komórkach - w sumie 21 mln mieszkańców z tych krajów skorzystało w lutym z satelitarnego wsparcia. Około 68 proc. badanych użyło nawigacji GPS w komórce podczas jazdy samochodem, a 27 proc. skorzystało z niej podczas przemieszczania się na nogach - wynika z badań comScore, na które powołuje się Reuters.

Tak duży skok w popularności mobilnej nawigacji GPS jest spowodowany nie tylko coraz większą liczbą telefonów z nawigacją GPS (a konkretnie A-GPS - moduły nawigacji w telefonach często korzystają ze wsparcia internetu), ale także udostępnieniem darmowej nawigacji przez firmę Nokia dla wszystkich swoich najnowszych telefonów.

Eksperci są zgodni - popularność nawigacji GPS w telefonach komórkowych będzie tylko i wyłącznie rosła.Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto