A A A

GSmart Saga S3 – ultracienki tabletofon

25 maja 2014, 10:00
Firma Gigabyte, prezentuje najnowszy model GSmart Saga S3, który za sprawą sześciocalowego wyświetlacza HD z matrycą IPS w technologii OGS integruje funkcjonalności tabletu i smartfona.
GSmart Saga S3 – ultracienki tabletofon

Popularność smartfonów z dużymi wyświetlaczami uwidacznia się na każdym kroku, gdyż urządzenia te szybko przestały być dedykowane wyłącznie do zastosowań biznesowych, aby stać się centrami multimedialnej rozrywki. Tak też jest w przypadku modelu GSmart Saga S3, którego parametry w zupełności wystarczą do konsumpcji gier, filmów czy aplikacji mobilnych. Tabletofon wyposażono w sześciocalowy ekran prezentujący obraz w jakości High Definition, wykonany w technologii IPS, która pozwala na znacznie większe kąty widzenia niż standardowy wyświetlacz LCD. Z kolei optymalne odwzorowanie barw oraz głębia czerni to zasługa laminowania ekranu (One Glass Solution). Mimo swojego rozmiaru urządzenie jest poręczne, gdyż ekran zajmuje aż 72% frontowego panelu, więc można go sprawnie obsłużyć.

Za sprawne działanie podzespołów odpowiada procesor quad core z zegarem 1.3GHz i 1GB pamięci operacyjnej, a pracą całości zarządza Android w wersji 4.2. GSmart Saga S3 obsługuje standard HSPA, dzięki czemu mamy dostęp do zasobów mobilnego internetu oraz możliwość zainstalowania aplikacji nawigacyjnej korzystającej z wbudowanego odbiornika AGPS. Mocną stroną urządzenia są także zdjęcia wykonywane za pomocą 8MPx aparatu z pomocniczym fleszem i autofokusem. Warto wspomnieć, że matryca doposażona jest także w sensor BSI zapewniający lepsze doświetlenie ujęć. Frontowa kamerka 2MPx przeznaczona jest do prowadzenia wideo rozmów za pośrednictwem komunikatorów.

Na pokładzie znajdziemy także moduł Bluetooth 4.0 nieodzowny podczas wymiany plików z innymi urządzeniami, gniazdo USB ze wsparciem OTG oraz slot na kartę SD do 32GB, która rozbuduje wbudowane 8GB przestrzeni na dane i multimedia. Obudowa smartfona w najcieńszym miejscu mierzy zaledwie 8.5mm, zaś zaimplementowana bateria to ogniwo o pojemności 3000mAh.

Model Saga S3 jest urządzeniem typu dual SIM, a więc daje możliwość korzystania z dwóch niezależnych linii telefonicznych, które dodatkowo są w pełni spersonalizowane w zakresie ustawień takich jak dzwonki, tryby i listy kontaktów. Istnieje także możliwość przypisania jednej karcie standardowych funkcji telefonicznych (GSM), a drugiej transferu danych (WCDMA).

Cena: 899 zł

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto