A A A

Gigantyczna transakcja na rynku gier

18 stycznia 2022, 15:20
Microsoft poinformował, że za prawie 70 miliardów dolarów przejął Activision Blizzard Inc.
Gigantyczna transakcja na rynku gier

Nowa era gamingu?

Jeden z największych na świecie wydawców gier wideo, twórca takich hitów jak, m. in. Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, Diablo czy Overwatch stał się dzisiaj własnością najbardziej znanego przedsiębiorstwa informatycznego – Microsoftu. Transakcja opiewała na rekordową kwotę 68,7 miliarda dolarów.

Zgodnie z warunkami umowy inwestorzy Activision otrzymają 95,00 USD za każdy posiadany udział. Akcje producenta gier wzrosły dzisiaj o prawie 38 proc. do 65,39 USD, zanim obrót nimi został wstrzymany w związku z doniesieniami o transakcji.

Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny Microsoftu w oświadczeniu powiedział: „Inwestujemy w światowej klasy treści, społeczność i chmurę, aby zapoczątkować nową erę gier, która stawia graczy i twórców na pierwszym miejscu oraz sprawia, że granie jest bezpieczne, łączące ludzi i dostępne dla wszystkich."

Dzięki Activision Blizzard Microsoft stałby się trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami na świecie (za Tencentem i Sony) pod względem przychodów.

fot. Xbox Wire

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto