A A A

Gmail kontra łowcy jeleni

20 kwietnia 2020, 08:00
Firma Google zablokowała w ciągu tygodnia ponad 200 mln prób wyłudzeń związanych z epidemią koronawirusa.
Gmail kontra łowcy jeleni

Gmail odnotował miliony prób koronawirusowego phishingu.

Każdego dnia skaner wbudowany w bezpłatną wersję darmowej usługi pocztowej Google'a blokuje ponad 100 mln wiadomości służących wyłudzaniu pieniędzy – wiadomość taką podali Neil Kumaran i Sam Lugani na łamach bloga wyszukiwarkowego potentata. W ubiegłym tygodniu wykryto ok. 18 mln prób dostarczenia złośliwego oprogramowania wraz z 240 mln listów o treści związanej z epidemią koronawirusa.

 

Coraz skuteczniejsze wykrywanie

Przedstawiciele Google'a utrzymują, że mechanizmy uczenia maszynowego wykorzystywane przez usługę Gmali gwarantują zablokowanie 99,9% wiadomości phishingowych. W przypadku listów związanych z koronawirusem atakujący najczęściej starali się podszywać pod Światową Organizację Zdrowia (WHO) lub rozmaite agendy rządowe w celu wyłudzenia od małych i średnich przedsiębiorstw pieniędzy lub informacji takich jak dane logowania do serwisów bankowych.

Według koncernu z Mountain View ostatnie próby phishingu nie różnią się znacząco od poprzednich akcji mających na celu wyłudzenia – nowością jest tylko sposób przyciągnięcia uwagi potencjalnej ofiary. Google wdraża zatem różne proaktywne mechanizmy monitorowania związane z treściami zawierającymi frazy takie jak „Covid-19" w celu wczesnego wykrycia malware'u.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto