A A A

Gogle FPV do sterowania dronem

24 lutego 2017, 13:30
Rynek dronów mocno się ostatnio rozwinął, a producenci inwestują nie tylko w innowacje dotyczące samej maszyny, ale też akcesoria i osprzęt uatrakcyjniające jej pilotowanie. Firma Yuneec wprowadza na rynek zestaw umożliwiający nawigowanie dronem Breeze 4k w trybie First Person View (FPV).
Gogle FPV do sterowania dronem

- Przenośny kontroler wyposażony w joysticki i fizyczne przyciski pozwala sterować dronem w dużo bardziej precyzyjny sposób niż przy pomocy dotykowego wyświetlacza smartfona. Akcesorium jest kompatybilne z dedykowaną aplikacją Breeze Cam dla systemów Android od wersji 4.4 i iOS od wersji 8.0. Całości dopełniają gogle FPV, dzięki którym nawigator drona ma wrażenie jakby znajdował się wewnątrz maszyny w roli jej pilota - wyjaśnia Dariusz Rylski, Business Development Manager marki Yuneec w Nelro Data SA.

Dystans między smartfonem a kontrolerem w bezprzewodowej technologii Bluetooth wynosi do siedmiu metrów. Użytkownik może dla swojej wygody przybliżać i oddalać perspektywę nawigowania, a także przełączyć się w tryb widoku standardowego. Obraz z perspektywy FPV może być przesyłany w jakości 720p.

Sugerowana cena detaliczna zestawu to 350 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto