A A A

Gonili pokemony zamiast złodziei

12 stycznia 2022, 08:00
Dwóch policjantów z Los Angeles przełożyło rozrywkę nad obowiązki służbowe.
Gonili pokemony zamiast złodziei

Pościg w świecie wirtualnym

Dwóch policjantów z Los Angeles zwolniono z pracy za ściganie pokemonów zamiast udzielania wsparcia w trakcie pościgu za złodziejami.

Gdy 15 kwietnia 2017 roku w Los Angeles okradziono market Macy, policjanci Louis Lozano i Eric Mitchell byli w okolicy na patrolu. Wezwani przez radio nie zareagowali, tylko udali się w inną okolicę w poszukiwaniu fantastycznej postaci z gry Pokemon Go – Snorlaksa.

Policjanci w trakcie dochodzenia zaprzeczyli tym oskarżeniom, jednak kamera w ich samochodzie zarejestrowała, jak w trakcie wezwania zajęci byli swoimi smartfonami z uruchomioną aplikacją Pokemon Go i uzgodnili między sobą, że zignorują wezwanie. Następnie udali się na miejsce, gdzie miał „pojawić się" Snorlax. Później dzielili się uwagami o trudnej walce, jaką musieli stoczyć z innym pokemonem – Togetikiem, aby złapać Snorlaksa. Mitchell wyraził zadowolenie z akcji i powiedział, że „chłopaki będą bardzo zazdrośni".

Chociaż obrona Lozano i Mitchella odwołała się do sądu od decyzji departamentu policji Los Angeles (LAPD), jednak skarga została oddalona.

fot. Tumisu – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto