A A A

Google bezprawnie śledził dzieci na YouTubie

20 lipca 2019, 17:20
Google zapłaci wysoką grzywnę za naruszenie prywatności dzieci na platformie YouTube. Amerykańska Federalna Komisja Handlu zakończyła dochodzenie w tej sprawie.
Google bezprawnie śledził dzieci na YouTubie

Wczorajszy (19 lipca br.) The Washington Post donosi, że Federalna Komisja Handlu prawdopodobnie uznała, że Google złamał federalne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych dzieci na prowadzonej przez siebie platformie YouTube. Chodzi tu o ustawę Children's Online Privacy Protection Act (COPPA), której przepisy nie pozwalają na gromadzenie ani wykorzystywanie danych dzieci poniżej 13. roku życia. Dane są tutaj rozumiane jako lokalizacja, identyfikatory urządzeń czy numery telefonów, na których przeglądane są filmy wideo z serwisu YouTube. Oskarżyciele – grupa 23 organizacji – zwracali uwagę, że zbierane przez YouTube'a dane są wykorzystywane komercyjnie. Na ich podstawie emitowane są  dla „dzieci i rodzin" reklamy, a za ich zakup reklamodawcy płacą więcej niż za ogłoszenia kierowane tylko dla dorosłych.

Z serwisu YouTube korzysta 80 proc. amerykańskich dzieci w wieku 6–12 lat. W tym roku YouTube usunął już ponad 800 000 filmów wideo, które naruszyły zasady bezpieczeństwa dzieci. Ugoda podpisana przez giganta najprawdopodobniej doprowadzi do zmiany praktyk serwisu na takie, które pozwolą lepiej chronić prywatność dzieci.

fot. StartupStockPhotos/Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto