A A A

Google mówi "nie" znachorom

9 września 2019, 13:45
Gigant zmienia zasady reklamowania leków i zabiegów medycznych.
Google mówi

Wyszukiwarkowy potentat zapowiedział, że z systemu Google Ads znikną reklamy niesprawdzonych lub eksperymentalnych technik medycznych, takich jak większość terapii komórkami macierzystymi oraz terapia genowa.

Nowe zasady zabraniają reklamowania wszystkich zabiegów, które nie mają ustalonych podstaw biomedycznych lub naukowych. Dotyczy to również metod leczenia nie popartych jeszcze wystarczającą liczbą testów klinicznych, które uzasadniałyby ich powszechne zastosowanie w terapii.

Dziennik „Washington Post" przypomina, że nieprzetestowane terapie komórkami macierzystymi wywołały u niektórych pacjentów ślepotę. W czerwcu bieżącego roku federalna Agencja Żywności i Leków (FDA, Food and Drug Administration) doprowadziła do zamknięcia na Florydzie kliniki prowadzącej wątpliwe z punktu widzenia nauki metody terapii komórkami macierzystymi, jednak ze względu na brak precyzyjnych regulacji prawnych setki podobnych placówek wciąż prowadzą działalność.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto