A A A

Google pracuje nad własną kartą płatniczą

20 kwietnia 2020, 14:35
Już niedługo użytkownicy Androida zyskają nową metodę płatności.
Google pracuje nad własną kartą płatniczą

Google idzie w ślady Apple'a i tworzy wirtualną kartę płatniczą.

Koncern z Mountain View jest kolejną już firmą – po Apple'u i Huaweiu – która chce wprowadzić własną wirtualną kartę płatniczą. To prawdopodobnie reakcja na rosnącą popularność innych cyfrowych metod płatności, w tym m.in. Google Pay.

Google pracuje nad własną kartą płatniczą

Karta Google

Według doniesień, jakie pojawiły się w mediach, firma pracuje właśnie nad stworzeniem własnej karty w stylu Apple Card. Nowy środek płatniczy ma być ściśle powiązany z aplikacją Google Pay.

Główna różnica polega na tym, że Google chce zaproponować swoim użytkownikom kartę debetową, podczas gdy Apple oferuje kartę kredytową.

 

Aplikacja do kontroli

Pierwsze grafiki sugerują, że karta obsługiwać będzie aplikację płatniczą Visa, ale niewykluczone, że możliwy będzie również wybór Mastercard. Karta ma być wydawana we współpracy z różnymi bankami; na razie potwierdzono, że będzie aktywna tylko w USA.

Ciekawe, kiedy spełni się kolejna deklaracja Google'a, który już jakiś czas temu myślał o zaproponowaniu swoim użytkownikom także kont bankowych.

fot. Google (główne), Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto