A A A

Google przyzna się do porażki

24 kwietnia 2020, 07:55
Wyszukiwarka poinformuje użytkownika, że nie zdołała dostarczyć mu dobrych wyników.
Google przyzna się do porażki

Internauci z USA mogą liczyć na kolejne udogodnienie w wyszukiwarce Google'a.

W firmowym blogu pojawiła się wiadomość, że Google będzie ostrzegać użytkowników, jeśli nie uda się znaleźć dobrych wyników wyszukiwania.

Problemy z dostarczeniem precyzyjnej odpowiedzi na zadane pytania pojawiają się zawsze; wynikają one choćby z literówek we wpisanym haśle. Silnik wyszukiwarki radzi sobie z takimi błędami całkiem nieźle – zazwyczaj proponuje zestaw odpowiedzi dla poprawnie zapisanego słowa czy frazy, korzystając z własnych mechanizmów sztucznej inteligencji i znajomości haseł wcześniej wprowadzonych przez internautę oraz historii surfowania w sieci.

 

Zdarza się, że nic nie wiem

Elizabeth Tucker z Google'a przyznaje jednak, że w pewnych przypadkach wyszukiwarka jest bezradna i naprawdę „nie wie", o co chodzi użytkownikowi. W takiej właśnie sytuacji internauta będzie ostrzegany, że wyświetlona lista stron najprawdopodobniej nie spełnia jego oczekiwań.

W miarę możliwości zostaną też zaprezentowane alternatywne wyniki wyszukiwania wraz z poradami, jak zadać Google'owi bardziej precyzyjne pytanie.

Na razie przedstawiciele koncernu z Mountain View nie mówią nic o udostępnieniu takiej funkcji w krajach innych niż USA.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto