A A A

Google szuka kosmicznego przewoźnika

15 czerwca 2014, 09:15
Google szuka firmy wraz z którą ruszy na podbój kosmosu. To nie jest żart.
Google szuka kosmicznego przewoźnika

Amerykańska firma chce się porozumieć z Virgin Galactic w sprawie wynoszenia w przestrzeń kosmiczną niewielkich satelitów - donosi Sky News. Miałyby one połączyć z internetem miliony ludzi z całego świata, szczególnie w miejscach, gdzie jest to obecnie niemożliwe. Google chce zrealizować swój ambitny plan za wszelką cenę, a jednym z najważniejszych posunięć w tym kierunku był zakup firmy Skybox Imaging, specjalizującej się w produkcji satelitów.

Rozmowy o współpracy prowadzone są od wielu tygodni, ale wiele wskazuje na to, że zakończą się porozumieniem. To ma jednak swoją cenę - 30 mln dol. Pieniądze Google mają przyspieszyć prace nad maszynami, które jeszcze przed końcem tego roku mogą zabrać w kosmos nie tylko satelity, ale również żądnych wrażeń turystów. Każdy z nich będzie musiał zapłacić za bilet 200 tys. dol.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto