A A A

Google wyróżni urządzenia współpracujące z Chromebookami

18 marca 2020, 11:05
Gigant z Mountain View wraz z partnerami będzie sprzedawać akcesoria testowane pod kątem współpracy z systemem Chrome OS.
Google wyróżni urządzenia współpracujące z Chromebookami

Google zaprezentował nowy program o nazwie „Works with Chromebook". W jego ramach powstanie seria urządzeń zaprojektowanych pod kątem współpracy z Chromebookami. Od teraz logo Chrome'a będzie się pojawiać na tego typu produktach częściej i będzie oznaczać, że zostały przetestowane pod kątem współpracy ze sprzętem wyposażonym w system Google'a.

Oferta ma być stale rozbudowywana – obecnie obejmuje ładowarki, myszki i klawiatury. Sprzęt pochodzi od 13 różnych partnerów Google'a, takich jak m.in. Hyper, Kensington, Logitech czy Belkin. Sprzedaż urządzeń z nowym certyfikatem będzie prowadzona na razie w USA, Kanadzie i Japonii. Kolejne kraje dołączą do programu wkrótce.

Pomysł Google'a jest kopią poprzedniej tego typu inicjatywy firmy o nazwie „Made for Google". W jej ramach certyfikowane były akcesoria Google Nest i urządzenia zgodne ze smartfonami Pixel.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto