A A A

Google zabezpiecza Gmail

9 lipca 2008, 16:02
Google zabezpiecza Gmail

Google oddało użytkownikom usługi pocztowej Gmail kolejną funkcję zabezpieczającą skrzynki e-mailowe. Po zalogowaniu się na koncie po lewej stronie, tuż pod informacją o ilości wolnego miejsca w skrzynce, pojawia się nowy komunikat typu: "Konto ostatnio aktywne: 1 godzinę temu pod adresem IP: xx.xx.xx.xx", a obok niego widnieje odsyłacz „szczegóły”, którego kliknięcie powoduje otwarcie okna zawierającego informacje pozwalające zorientować się, kiedy użytkownik nawiązał połączenie ze swoim kontem Gmail oraz czy którakolwiek sesja jest jeszcze aktywna (na przykład wtedy, gdy internauta zapomniał wylogować się ze skrzynki na komputerze w szkole).

Bardzo przydatna jest funkcja umożliwiająca zerwanie wszystkich sesji nawiązanych spoza komputera, na którym pracuje się obecnie – w tym celu wystarczy kliknąć przycisk „wyloguj się ze wszystkich innych sesji”.

Źródło: Google


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto