A A A

Google zaoferuje nowy sposób wyszukiwania treści

17 września 2019, 10:10
Już wkrótce w mobilnej wersji wyszukiwarki Google pojawi się nowa funkcja: wyszukiwanie treści znajdujących się na zrzucie ekranu.
Google zaoferuje nowy sposób wyszukiwania treści

Redaktorzy 9to5Google wytropili w kodzie źródłowym najnowszej wersji testowej aplikacji Google przycisk odpowiedzialny za edycję zrzutów ekranu. Wśród opcji edycji pojawia się ikonka Google Lens, która pomoże internaucie odszukać interesujące go informacje na podstawie przesłanego zrzutu ekranu.

Działanie przygotowywanego rozszerzenia można porównać do funkcjonującego już wyszukiwania obrazem, jednak dzięki wykorzystaniu algorytmów samouczenia się maszyn zyskamy nieco więcej możliwości pracy programu. Jeśli na zrzucie ekranu pojawi się tekst, algorytmy przeskanują internet w poszukiwaniu odpowiadających danej frazie informacji. Jeśli na zrzucie będzie widniał obraz, sztuczna inteligencja wyszuka adekwatny produkt i zaproponuje, gdzie go kupić.

To kolejny krok do sprawniejszego wyszukiwania informacji i dodatkowe źródło informacji o tym, czego szukamy w sieci. Analiza przesyłanych zrzutów ekranu pozwoli na znacznie więcej niż udzielanie użytkownikowi odpowiedzi na interesujące go tematy - dodatkowo pozwoli koncernowi m.in. na bardziej precyzyjne dostosowywanie reklam..

fot. 9to5Google

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto