A A A

Google zapłaci 49 mln euro kary?

29 maja 2008, 13:07
Google zapłaci 49 mln euro kary?

49 mln euro kary domagają się gazety z Belgii od Google za łamanie praw autorskich. Chodzi o publikowane artykuły, które wcześniej ukazywały się w prasie.

Jak możemy przeczytać na stronie ZDNet, organizacja Copiepresse, która zrzesza francuskojęzyczne gazety z Belgii, skierowała do sądu pozew przeciwko zarządzającym wyszukiwarką Google. Copiepresse zarzuca publikowanie artykułów z gazet "Le Soir" i "La Libre Bélgique" bez posiadania praw autorskich. Materiały były zamieszczane od 2001 roku w Google News.

Google przyznaje co prawda, że publikowała nagłówki oraz fragmenty tekstów. – W tej chwili swoje kroki ograniczyliśmy do złożenia odwołania do orzeczenia sądowego – powiedział Gabriel Stricker z Google. Co ciekawe, Copiepresse już zaproponowała Google wstępną zapłatę 4 mln euro, zanim sąd rozpatrzy sprawę. Na wyniki sporu będzie trzeba poczekać do września.

Źródło: ZDNet


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto