A A A

Gra Paczka: podsumowanie akcji

20 października 2021, 16:00
Aż 250 520 zł udało się zebrać w czasie ponad 150 godzin gier i streamów przeprowadzonych w ramach czwartej edycji Gra Paczki.
Gra Paczka: podsumowanie akcji

Gra Paczka to charytatywny stream wspierający Szlachetną Paczkę. Podczas wydarzenia najlepsi polscy gracze prowadzili transmisje na żywo, zachęcając widzów do wpłat na rzecz Paczki.

Tym razem w akcji uczestniczyło 118 streamerów i ich społeczności. Transmisjom towarzyszyły konkursy z nagrodami, aukcje charytatywne, a także... domowy pokaz ceramiki, zwiedzanie Tokio oraz kurs prawa jazdy.

– Koneserzy gier komputerowych, ale i nie tylko: różnego rodzaju artyści, osoby tworzące podcasty i materiały typu talk-show łączą się w Gra Paczce 4 wokół jednego sloganu: pomagam – tłumaczył w studiu w siedzibie Szlachetnej Paczki streamer Mikołaj „Optio" Mateńka.

Dzięki kwocie zebranej podczas Gra Paczki, Szlachetna Paczka już po raz 21. będzie mogła udzielić pomocy potrzebującym. Finansowe wsparcie pozwala Szlachetnej Paczce działać, rozwijać się i docierać do nowych miejsc i osób, do których jeszcze nikt nie dotarł.

Czwarta Gra Paczka różniła się od poprzednich. Wydarzenia główne miały miejsce w dniach 15–17 października, jednak już od 11 października ruszyły streamy towarzyszące. Pod egidą Gra Paczki streamowała więc rekordowa liczba 118 graczy. Po raz pierwszy w tej edycji pojawiły się aukcje charytatywne, w których można było wylicytować kolekcjonerskie figurki postaci z gier Dying Light 2 i Wiedźmin. Dochód z licytacji sięgnął blisko 4800 zł.

Zaskakiwali też sami uczestnicy: gry, ale też noc horrorów, tworzenie ceramiki, gotowanie, zwiedzanie Tokio, nauka jazdy, stream muzyczny – to tylko niektóre z wydarzeń zachęcających do wpłat. Wszystko można było śledzić na żywo.

– Myślę, że wszyscy w tym projekcie uprawiamy wielką sztukę pomagania, wielką sztukę dobroczynności. Świetnie, że jesteście z nami – mówił Konrad Kruczkowski, wiceprezes stowarzyszenia WIOSNA organizującego Gra Paczkę.

W tym roku Gra Paczka ponownie zgromadziła jedyną w swoim rodzaju społeczność. Podczas wydarzenia grali m.in.:

AdiGie, AlbanPL, Anianiania, Antris, Aikoiemil, ArcyK, Ayanoo, Bonkol, BrodasSqat, CarcassWhite, Cav3rn, Chojny, Cichy, CyberWiking, David, DDzikuseQQ, Doczu, DonMarcinos_TTV, Druvik, G4lrond, Gezaar, Guliasz, GraBaRtek, Impie, Inspirawka, JurAs, JustThePhil, Kaftan, Kasix, Kazimierzkazik, Kibic, Kondyss, Kozok, Lariss_Price, Lempiank, LinkTV, Listffa, Luna, MaaiLinh, Magnus, Magvayer, Makin, Makito_, malina_ceramics, mirabelkaxv, MKRR3, mokra_zabka, MrGreenQ, Namaenonaii, Niklaus, Nieuczesana, Optio, Ortis, PAGO, PalaszujeGry, PannaGrywalna, Piepiel_TV, Piotr Maciejczak, Qud, Quong, Reachagalaxy, RealMrQ, Rootsrat, ScradeyBunny, stilj0, ShadowLime_, SharikanVR, SirMisiek, Slavertv, SouShibo, Spiralus, sqbunny_yt, Szczurek, SzejkTiVi, Thor, Tomaszuuuu, Tulu, UkuLula, Ugoroszczak, Vayana, Wez, WhyMe, Wiciu-ck, WujaSowa, Wujek_Ficek, XEmtek, YavorTV, Yoive, Zwyczajny.

W trakcie streamów odbyło się 67 konkursów, w których rozdano blisko 200 nagród. Zarówno nagrody jak i przedmioty w licytacjach pochodziły od partnerów: firm CD Projekt RED, COCON.PL, Genesis, MSI, SPC Gear, Gigabyte (właściciela marki Aorus). Partnerem głównym akcji została Coca-Cola.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli CD Action, Esport Now, GRYonline.pl oraz PC Format.

Już niebawem Szlachetna Paczka ruszy z pomocą dla potrzebujących: samotnych, seniorów, osób z niepełnosprawnościami i tych, którym koleje losu odebrały nadzieję. Przed nami 21. edycja programu, który każdego roku łączy w mądrym pomaganiu setki tysięcy Polaków.

Nadal możesz wesprzeć działanie Szlachetnej Paczki na stronie www.grapaczka.pl.

Najlepsze momenty Gra Paczki 4 i informacje o kolejnych edycjach znajdziesz pod adresem www.facebook.com/GraPaczka.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto