A A A

Gra zarabia więcej niż hollywoodzki hit

8 maja 2008, 12:59
Gra zarabia więcej niż hollywoodzki hit

Konsolowa gra GTA IV, która swoją premierę miała 29 kwietnia, zarobiła w pierwszym tygodniu sprzedaży 500 milionów dolarów – to jeden z najlepszych wyników w historii światowej rozrywki. Dla porównania jeden z największych hitów w historii Hollywood – Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, zarobił w ciągu 6 dni od premiery "tylko" 406 milionów dolarów.
Wydana na konsolę PlayStation 3 i XBox 360 gra rozeszła się dotychczas w nakładzie 6 milionów egzemplarzy. W kategorii najbardziej dochodowych gier wyprzedziła wydane w zeszłym roku przez Microsoft Halo 3, które na starcie zarobiło 300 milionów dolarów.


Przy tak dużym sukcesie nie dziwi, że jeden z największych wydawców gier na świecie – Electronic Arts – chciał na kilka miesięcy przed premierą GTA IV wykupić twórców gry – kanadyjskie studio Take-Two Rockstar – za 2 miliardy dolarów.

Źródło: Reuters


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto