A A A

Granie w chmurze od jutra już możliwe

16 czerwca 2010, 12:39
Granie w chmurze od jutra już możliwe

OnLive to zupełnie nowa usługa działająca w tzw. „chmurze” i pozwalająca na granie nawet w najnowsze gry komputerowe bez konieczności posiadania drogiego sprzętu.

Wystarczy tylko wydajne łącze internetowe, a nieograniczony świat wirtualnej rozrywki stanie otworem przed każdym użytkownikiem komputera. Usługa, która swoją premierę będzie miała 17 czerwca, dostępna będzie przez pierwszy rok całkowicie za darmo – dzięki współpracy z amerykańską siecią komórkową AT&T. Dalsze korzystanie z OnLive wiązać się będzie z opłatą wynoszącą około 5 dolarów miesięcznie.

Gry oferowane przez OnLive uruchamiane będą na zasadzie streamingu obrazu w przeglądarce (na komputerach PC i Mac) oraz na ekranie telewizora - za pośrednictwem specjalnego adaptera.

Opublikowano już listę gier dostępnych w ramach usługi. Znajdują się na niej takie kasowe tytuły jak Assasin’s Creed II, Dragon Age: Origins i Just Cause 2.

Już teraz można zapisać się na listę chętnych do skorzystania z OnLive, nie wiadomo jednak czy będzie ona dostępna w innych krajach niż Stany Zjednoczone.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto