A A A

Grzywny za łatwe hasła

29 listopada 2021, 09:00
Wielka Brytania wprowadza ustawę o bezpieczeństwie produktów i infrastrukturze telekomunikacyjnej.
Grzywny za łatwe hasła

Kara za „admin01"

Przepisy mają zapewnić zwiększenie poziomu zabezpieczeń urządzeń elektronicznych. Pod groźbą wysokich grzywien będzie zakazane stosowanie przez ich producentów łatwych do odgadnięcia haseł.

Wszystkie hasła, które są wprowadzane fabrycznie na nowych urządzeniach, muszą być unikatowe. Nie mogą także dać się przywrócić do żadnych uniwersalnych ustawień fabrycznych – wynika z zapisów ustawy.

Producenci muszą także informować klientów w momencie sprzedaży, przez jaki czas dostarczane będą poprawki i aktualizacje zabezpieczeń do nabytego sprzętu. Obowiązkowe będzie uruchomienie punktów kontaktowych dla badaczy zagadnień bezpieczeństwa; ułatwi to ujawnianie wad i błędów w urządzeniach.

Przestrzeganie zasad będzie sprawdzane, a grzywny za ich złamanie mogą wynieść do 10 milionów funtów (13,3 miliona dolarów) lub 4% przychodu brutto firmy.

Przepisy obowiązują nie tylko producentów, ale także importerów.

Nowym regulacjom podlegają smartfony, routery, kamery bezpieczeństwa, konsole do gier i głośniki domowe, a także urządzenia i zabawki komunikujące się z internetem.

fot. geralt – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto