A A A

Hakerzy z Chin zaatakowali Airbusa

27 września 2019, 13:30
Chińscy hakerzy są podejrzewani o kradzież własności intelektualnej należącej do firmy Airbus. Najprawdopodobniej zleceniodawcy zależy na zdobyciu „ściągi”, która pozwoli dokończyć inny projekt.
Hakerzy z Chin zaatakowali Airbusa

Francuska agencja prasowa AFP poinformowała o czterech atakach hakerskich wymierzonych przeciwko Airbusowi. Dotyczyły konkretnie podwykonawców części, między innymi produkującej silniki odrzutowe firmy Rolls-Royce. Jak podaje agencja, atak miał być przeprowadzony za pośrednictwem sieci wykorzystywanej przez dostawców części Airbusa.

Wykradziono dokumentację dotyczącą procesu certyfikacji wielu części oraz opis budowy silników śmigłowych i odrzutowych, a także systemów sterowania. Przestępców nie interesowały dane klientów, lecz będąca w zasobach przedsiębiorstwa własność intelektualna.

Wygląda na to, że kradzież została dokonana na zamówienie wysoko postawionych osób. Zdaniem Francuzów stoją za tym Chiny. O przeprowadzenie ataków podejrzewane są dwa ugrupowania powiązane z chińskim wywiadem i wojskiem.

Firmy Państwa Środka pracowały ostatnio nad produkcją samolotu klasy średniej. Chińskie linie lotnicze w transporcie powietrznym korzystają z aeroplanów kupionych za granicą, ale zbudowanie własnego byłoby krokiem ku większej niezależności. Tyle że napotkano na problemy związane z napędem i awioniką. Wykradzione dane mogłyby więc ułatwić przygotowanie sprawnie funkcjonujących systemów.

fot. lenac, Wikipedia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto