A A A

Hakerzy zablokowali witrynę brazylijskiego ministerstwa zdrowia

12 grudnia 2021, 17:40
Cyberprzestępcy wykradli dane Brazylijczyków zaszczepionych na COVID-19
Hakerzy zablokowali witrynę brazylijskiego ministerstwa zdrowia

Cenne dane o szczepieniach

Agencja Reutera poinformowała, że strona internetowa Ministerstwa Zdrowia w Brazylii stała się w piątek (10.12.2021) celem ataku hakerskiego. Domniemani cybeprzestępcy, określający się jako „Lapsus$ Group", umieścili na stronie wiadomość, że dane zostały skopiowane i usunięte oraz zachętę do kontaktu w przypadku chęci odzyskania danych. Został też podany adres e-mailowy i dane konta na Telegramie.

Ministerstwo poinformowało, że wraz z policją pracuje nad przywróceniem do działania wyłączonych systemów – jednego z informacjami o krajowym programie szczepień, oraz drugiego używanego do wydawania cyfrowych świadectw szczepień. Do tej pory dostęp do danych o szczepieniach nie został jednak odzyskany.

Atak nastąpił kilka dni po tym, jak prezydent Jair Bolsonaro sprzeciwił się użyciu paszportu szczepionkowego. Zgodnie w rządowymi wytycznymi nieszczepieni podróżni przybywający do Brazylii będą musieli poddać się kwarantannie przez pięć dni i zostać przetestowani pod kątem COVID-19. Zmiana miał zacząć obowiązywać od soboty (11.12.2021), jednak została przełożona o tydzień w związku z atakiem.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto