A A A

Harman Kardon - kino domowe HKTS 5

3 października 2013, 08:21
Harman Kardon - kino domowe HKTS 5

Inżynierowie marki Harman Kardon opracowali koncepcję ekonomicznego, 5.1-kanałowego kina domowego HKTS5.

Cenę dobrze brzmiącego urządzenia udało się obniżyć, stosując szereg zabiegów technologicznych. Jednym z najbardziej widocznych było zejście z mocą głośnika niskotonowego do 60 W. Parametry zestawu czynią z niego doskonałe źródło dźwięku dla kameralnego wnętrza, którego właścicielowi nie zależy, aby kolumny były najbardziej rzucającym się w oczy elementem wystroju. Istotnie, tylko subwoofer ma tu słuszniejsze wymiary (a i tak zaledwie 35 cm wysokości), bo nie sposób zmieścić do mniejszej skrzynki potężnego, 20-centymetrowego, stożkowego przetwornika, produkującego mięsiste, dynamiczne basy w zakresie częstotliwości 50-150 Hz.

Do czterech o połowę mniejszych satelitów załadowano po jednym 75-milimetrowym średniotonowcu i tweeterze o średnicy 12 mm. To dość, by uzyskać 80 W na kanał. Tyle samo bez trudu wyciśniemy z kolumny centralnej, choć dostała ona dwa przetworniki średniotonowe i większy, 19-milimetrowy wysokotonowiec. „Ustawienie” dźwięku w pomieszczeniu znacznie ułatwia regulacja głośności, oraz kontrola zwrotnicy i fazy subwoofera.

Kino domowe HKTS 5 kosztuje 1699 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto