A A A

Hauwei pracuje nad własnym OS-em?

25 czerwca 2016, 09:00
Czy chiński Huawei dołącza do grona firm, które marzą o stworzeniu systemu operacyjnego będącego alternatywą dla Androida?
Hauwei pracuje nad własnym OS-em?

 

Huawei zatrudnił byłą specjalistkę od designu Apple - Abigailę Brody do przeprojektowania i unowocześnienia interfejsu EMUI, nakładki na Androida stworzonej przez Huawei. Pojawiły się jednak plotki, z których wynika, że Brody pracuje nad interfejsem dla zupełnie nowego systemu operacyjnego.

Dlaczego wielcy producenci elektroniki takiej jak smartfony chcą mieć własny system operacyjny? W uproszczeniu: stają się niezależni od swoich partnerów, mogą opracowywać aktualizacje zgodnie z własnym harmonogramem, zarabiać pieniądze na sklepie z aplikacjami i, co jest istotne w przypadku chińskiej firmy, nie są zdani na Amerykanów.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto