A A A

Hisense zaprezentował telewizor z grającym ekranem

13 maja 2021, 11:00
Firma zapowiedziała telewizor z nietypowym systemem audio.
Hisense zaprezentował telewizor z grającym ekranem

Grające ekrany

Zaprezentowany przez Hisense telewizor 88L5V to odbiornik o tyle nietypowy, że jego głośnik wbudowano bezpośrednio w ekran, co ma zapewnić pełną integrację obrazu i dźwięku. Dzięki tej technologii, użytkownik ma na przykład wrażenie, że słyszy głos wyświetlonej na ekranie postaci. Membrana wibruje na całej powierzchni ekranu, wprawiana w drgania przez 100 000 wbudowanych jednostek audio. Dzięki temu telewizor dostarcza dźwięk przestrzenny 360 stopni o maksymalnej głośności 90 dB. Producent chwali się też basem o częstotliwości 50 Hz i współczynnikiem wierności na poziomie 97%.

 

Moc laserów

Sam ekran ma przekątną 88 cali i bazuje na technologii laserowej. Obraz nie jest wyświetlany bezpośrednio na ekranie, a jedynie się od niego odbija po emisji ze źródła. Dzięki temu oglądanie mniej męczy oczy podczas dłuższych seansów. Producent zapewnia trwałość na poziomie 25 000 godzin (prawie 3 lata ciągłej pracy). Wyświetlacz obsługuje obraz w standardzie 4K HDR, a telewizor ma grubość około 2,9 cm. Jest też zgodny z wszystkimi najpopularniejszymi aplikacjami streamingowymi.

Hisense oprócz telewizorów produkuje urządzenia AGD. Firma poinformowała, że do obecnych już na polskim rynku lodówek dołączą wkrótce pralki oraz suszarki i klimatyzatory, których dystrybucją zajmie się Schiessel.

fot. Hisense


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto