A A A

Hollywood walczy z pirackimi aplikacjami

4 marca 2013, 12:47
Hollywood walczy z pirackimi aplikacjami

Wielkie wytwórnie filmowe rozpoczęły wojnę z mobilnymi aplikacjami wykorzystującymi zastrzeżone przez prawa autorskie elementy filmów - od apek udostępniających tapety, na fragmentach filmów kończąc.

Jak napisała Agencja Prasowa Reuters, Hollywood postanowiło zapolować na wszystkie aplikacje z serwisu Google Play ich zdaniem naruszające prawa autorskie. Tak oto ze sklepu usunięto m.in. aplikację Hobbit 3D Wallpaper HD, nielegalnie udostępniającą elementy graficzne z filmu Petera Jacksona. Jak poinformował Reuters, około 90 proc. aplikacji przygotowanych z myślą o Oscarach wykorzystywała treści należące do wytwórni filmowych bez ich zgody. Dla Amerykańskiego Stowarzyszenia Filmowego, część dostępnych w Google Play aplikacji to "duży problem, który należy rozwiązać".

Oprócz naruszania praw autorskich, istnieje jeszcze inna kwestia - niektóre z aplikacji "okradających" branżę filmową mogą zawierać wirusy lub inne szkodliwe programy. Użytkownik, myśląc że pobiera bezpieczną aplikację promującą jego ulubiony film, w rzeczywistości instaluje trojana.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto