A A A

Huawei rozbuduje dział R&D w Rosji

16 sierpnia 2019, 16:40
Chiński potentat telekomunikacyjny zamierza zatrudnić 1500 osób w rosyjskim dziale badań i rozwoju.
Huawei rozbuduje dział R&D w Rosji

Media powołujące się na agencję RIA Novosti, informują, że koncern Huawei zamierza zwiększyć zatrudnienie w rosyjskim dziale badań i rozwoju o 1500 osób.

Chiński potentat ma już w Rosji dwa ośrodki badawcze. Placówki w Sankt Petersburgu i Moskwie zatrudniają obecnie ponad 500 osób. Kolejnych 500 etatów miałoby się pojawić jeszcze w bieżącym roku, a następne 1000 – do końca roku 2025.

Administracja Donalda Trumpa nałożyła surowe ograniczenia na działalność Huawei w Stanach Zjednoczonych, oskarżając firmę m.in. o szpiegostwo przemysłowe. Amerykański Kongres uważa z kolei, że udział Huawei w budowie sieci telekomunikacyjnej w USA (polegający na przykład na dostarczaniu elementów infrastruktury 5G) stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Związane z tym sankcje handlowe (zakaz transferu technologii do Chin i ograniczenia w nabywaniu sprzętu Huawei) doprowadziły między innymi do zapowiedzi zamknięcia działających w Stanach Zjednoczonych ośrodków R&D chińskiego przedsiębiorstwa i zwolnienia ponad 800 pracowników.

fot. Huawei


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto