A A A

Huawei rozważa sprzedaż swojej technologii 5G

13 września 2019, 17:35
Chiński potentat jest gotowy sprzedać autorską technologię 5G. Tak przynajmniej twierdzi Ren Zhengfei, dyrektor generalny koncernu.
Huawei rozważa sprzedaż swojej technologii 5G

W wywiadzie dla The Economist Ren Zhengfei, dyrektor generalny Huawei, przyznał, że koncern rozważa sprzedaż autorskiej technologii 5G. Firma planuje sprzedać nie tylko urządzenia i architekturę sieci, ale też prawa do patentów i kodów źródłowych. Oznaczałoby to oddanie innemu koncernowi pełnej kontroli nad dziełem Huawei.

Za wcześnie jeszcze, żeby mówić o cenie. Zhengfei deklaruje jednak, że rozważane są wyłącznie oferty amerykańskich firm. Z tego powodu transakcja wydaje się mało prawdopodobna ze względu na wojnę handlową pomiędzy Chinami a USA. Z drugiej strony jednak udostępnienie sieci innym koncernom umożliwiłoby uwolnienie się z zarzutów o szpiegostwo, psujących wizerunek azjatyckiemu gigantowi.

fot. 123RF


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto