A A A

Huawei stworzy swoją odpowiedź na Androida?

24 maja 2019, 09:20
Coraz więcej wskazuje na to, że Huawei rozpoczyna wdrażanie "planu B" i wprowadzi na globalny rynek smartfony ze swoim systemem operacyjnym.
Huawei stworzy swoją odpowiedź na Androida?

W marcu 2019 roku Richard Yu udzielił wywiadu serwisowi "Die Welt". Szef Huaweia twierdził, iż producent posiada specjalny, rozwijany od dawna alternatywny system, który mógłby zastąpić Androida w razie problemów.

Obecna sytuacja na linii USA-Huawei, a co za tym idzie, m.in. zablokowanie dostępu do usług Google w połowie sierpnia, to odpowiedni moment na wyciągnięcie asa z rękawa.

OS Huaweia będzie w stanie działać wraz z aplikacjami przeznaczonymi domyślnie dla Androida. Samo oprogramowanie ma działać również około 60 proc. szybciej w porównaniu do systemu proponowanego przez Google. Huawei dalej może swobodnie korzystać ze wszystkich rozwiązań typu open-source.

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto