A A A

Huawei usunięty z grona Stowarzyszenia SD i Wi-Fi Alliance

27 maja 2019, 11:15
Chiński Huawei został usunięty z listy firm będących członkami SD Association i Wi-Fi Alliance. Pierwsza grupa zajmuje się standaryzacją urządzeń wykorzystujących karty microSD, druga - modułami komunikacji Wi-Fi.
Huawei usunięty z grona Stowarzyszenia SD i Wi-Fi Alliance

AKTUALIZACJA: Według nowych informacji z 29 maja, Huawei wrócił na listę Stowarzyszenia SD

--

Kolejne amerykańskie firmy i instytucje rezygnują ze współpracy z Huaweiem - nie mają wyjścia, podporządkowując się decyzji administracji USA, umieszczającej chińską firmę na liście bytów, z którymi nie należy współpracować.

SD Association ma swoją siedzibę w Kalifornii, a Wi-Fi Alliance w Teksasie - obie instytucje nie miały wyjścia i musiały zerwać oficjalną współpracę z Huaweiem. Jak to wpłynie na produkty Chińczyków. Trudno na jasną odpowiedź. Obie organizacje zajmują się pracami nad rozwojem technologii i procesem certyfikacji. W teorii oznacza to, że chiński gigant byłby odcięty od nowych rozwiązań certyfikowanych przez obie organizacje.

Huawei twierdzi, że wykluczenie ze Stowarzyszenia SD nie będzie miało wpływu na działanie kart microSD.

Warto przypomnieć, że do połowy sierpnia wszystkie dostępne na rynku urządzenia mobilne Huaweia i Honora będą działały bez zmian. O tym, jak będzie wyglądała sytuacja rynkowa w dalszych miesiącach - dopiero się dowiemy.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto