A A A

Huawei z rosyjskim OS-em

27 sierpnia 2019, 14:50
Huawei pilotażowo zainstaluje na swoich tabletach i telefonach system Aurora.
Huawei z rosyjskim OS-em

Jak donosi portal Gizmodo, chiński gigant Huawei zamierza zainwestować w rosyjski system operacyjny Aurora, będący konkurentem Androida. Aurora, należąca do państwowej firmy telekomunikacyjnej Rostelecom, nie jest szeroko stosowana, ale ma w nią być wyposażone 360 tysięcy tabletów, które w przyszłym roku posłużą do spisu ludności Rosji.


Nałożenie przez rząd Stanów Zjednoczonych sankcji na Huawei, wywołało ograniczenie kontaktów handlowych zachodnich firm z chińskim gigantem technologicznym, łącznie z groźbą odcięcia go od przyszłych aktualizacji Androida.

Co prawda Huawei poinformował o pracach nad własnym systemem operacyjnym Harmony (Hongmeng), ale w dłuższej perspektywie wątpliwe jest, że zastąpi on Androida, gdyż telefony tej firmy utracą w końcu dostęp do aplikacji Google'a.


fot. 123RF

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto