A A A

IFA: nowy topowy procesor Intela za miesiąc

5 września 2019, 11:20
Na jednej z konferencji podczas targów IFA w Berlinie Intel ujawnił, że w październiku do sprzedaży wejdzie nowy procesor konsumencki do desktopów.
IFA: nowy topowy procesor Intela za miesiąc

Będzie to poprawiona, ośmiordzeniowa, znana już jednostka Core i9-9900KS. Od swojego poprzednika procesor różnić ma się tym, że w trybie turbo wszystkie rdzenie bez problemu osiągną 5 GHz. Tak przynajmniej deklaruje Intel. Aby nie być gołosłownym, na zorganizowanym dla prasy spotkaniu „niebiescy" uruchomili grę Hitman 2, tym samym pokazując zdolności nowego kawałka krzemu.

O cenie i rzeczywistej wydajności nowego procesora nic nie wiadomo – śmiało można jednak zakładać, że w obydwu przypadkach zobaczymy większe liczby niż dotychczas. Premiera tego CPU wygląda trochę na zamierzoną lub niezamierzoną odpowiedź Intela na potknięcie AMD, które niedawno rozpowszechniało grafiki reklamowe sugerujące, że ich układy pracują z właśnie z częstotliwością 5 GHz.

fot: Intel

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto