A A A

Ile kosztuje silnik do gry?

22 sierpnia 2008, 15:40
Ile kosztuje silnik do gry?

Engine Doom, Unreal czy też Cry na wolnym rynku można kupić za około 400 tys. dolarów. To mało czy dużo za kilkanaście miesięcy (a czasem nawet kilka lat) pracy programistów – zastanawia się serwis Fudzilla.
Mimo sporej gotówki, którą trzeba wyłożyć na szkielet gry, developerzy częściej decydują się na zakup gotowego silnika niż produkcję własnego engine'u – tę drogę wybrali m.in. twórcy rodzimego Wiedźmina, studio CD Projekt Red, zakupując znaną z gry Neverwinter Nights Aurorę. Okazuje się, że takie wyjście jest tańsze oraz znacznie mniej czasochłonne.

Kupując gotowy silnik, producenci często wprowadzają do niego własne modyfikacje tak, by engine nie zestarzał się w trakcie procesu produkcyjnego gry, który zajmuje średnio około dwóch lat.

Źródło: Fudzilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto