A A A

Instagram walczy z nienawiścią

9 lipca 2019, 14:10
Nowe narzędzia w Instagramie mają pomóc w zwalczaniu internetowego hejtu.
Instagram walczy z nienawiścią

Jako platforma społecznościowa, Instagram zmaga się z hejtem już od dawna. Z możliwości komentowania publikowanych na portalu zdjęć korzystają nie tylko fani i krytycy, ale również amatorzy szerzenia nienawiści w internecie. Adam Mosseri, szef Instagrama od 2018, postanowił podjąć walkę z tym zjawiskiem.

Od nowej aktualizacji Instagram w trosce o swoich użytkowników pozwoli na wyłączanie komentarzy pod zdjęciami. Zmiana obejmie cały profil zamiast poszczególnych postów. Opcję znajdziemy w ustawieniach zaawansowanych.

Pomyślano też o użytkownikach, którzy chcą zachować kontakt z fanami. Wulgarne komentarze będą automatycznie wykrywane a ich autorzy otrzymają powiadomienie skłaniające do refleksji nad treścią wypowiedzi. Według twórców Instagrama, w niektórych przypadkach udało się zachęcić użytkowników do wyrażenia opinii w bardziej kulturalny sposób. A co z pozostałymi?

Jeśli ostrzeżenie nie wystarczy będziemy mogli skorzystać z możliwości zablokowania niesfornego użytkownika dzięki opcji Restrict. Zadziała ona jak shadowban – właściciel wyciszonego konta nadal będzie mógł zostawiać komentarze, ale nikt poza nim samym ich nie zobaczy. Podobnie z wiadomościami prywatnymi.

fot. 123RF

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto