A A A

Instagram zachęca do odpoczywania od pobytu na platformie

11 października 2021, 11:40
Facebook będzie próbował trzymać nastolatków z dala od szkodliwych treści i zachęci ich do robienia sobie przerw
Instagram zachęca do odpoczywania od pobytu na platformie

A może przerwa na życie?

Nick Clegg, wiceprezes Facebooka ds. globalnych, ogłosił w niedzielę (10.10), że Instagram będzie starał się ograniczyć oglądanie treści, które nie służą młodym osobom. – Jeśli zauważymy, że nastolatki oglądają te same materiały w kółko i są to treści, które mogą nie sprzyjać ich dobremu samopoczuciu, zachęcimy ich do obejrzenia innych rzeczy – powiedział Clegg stacji CNN.

Drugą zmianą jest wprowadzenie funkcji „Zrób sobie przerwę", w której Instagram będzie zachęcał do odpoczynku od samego siebie. Zmiany są pokłosiem ostrej krytyki, jakiej został poddany Facebook po doniesieniach dziennika „Wall Street Journal", z których wynika, że Instagram może mieć negatywny wpływ na nastolatków, a zwłaszcza młode dziewczęta.

fot. Steve Buissinne - Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto