A A A

Instagram zacznie tłumaczyć relacje

22 lipca 2021, 13:10
Tekst w Instagramowych stories tłumaczony będzie automatycznie.
Instagram zacznie tłumaczyć relacje

Tak jak posty

Od 2016 r. Instagram, gdy wykryje obcy język, tłumaczy automatycznie treść postów, komentarzy i bio (opisów) użytkowników. Od teraz funkcja ta dołączy do Instagramowych relacji (stories) – specjalnej kategorii wpisów, które znikają po upływie 24 godzin.

Kiedy algorytm platformy zauważy obcy język w relacji, tuż pod nickiem autora stories wyświetli napis „Zobacz tłumaczenie". Po kliknięciu tej opcji pod relacją pojawi się okienko z oryginalnym tekstem i jego tłumaczeniem.

 

Prawie cały świat

Instagram tłumaczy teksty napisane w aż 90 językach, a nowa usługa będzie dostępna w każdej wersji portalu na całym świecie. Niestety, na razie algorytm platformy radzi sobie jedynie z tłumaczeniem tekstu w relacjach i nie wiadomo, czy Instagram planuje w przyszłości tłumaczyć również materiały audio. Z uwagi na fakt, że platforma w maju uruchomiła funkcję dodawania napisów do stories ze ścieżkami nagranymi w języku angielskim, nie jest to wykluczone.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto