A A A

Integracja usług online z przeglądarką Firefox

3 lipca 2008, 13:30
Integracja usług online z przeglądarką Firefox

Programiści z Mozilla Labs (dział deweloperski Fundacji Mozilla) poinformowali o nowej wersji projektu Weave. Projekt ten umożliwi użytkownikom Firefoksa dostęp do wszystkich danych przeglądarki: zakładek, ustawień, informacji osobistych (w ściśle kontrolowanym zakresie) z dowolnego miejsca na świecie.

Weave ma być usługą, dzięki której będzie możliwe ścisłe integrowanie serwisów internetowych z przeglądarką. Przechowywanie metadanych przeglądarki online, przez co użytkownik uzyskałby możliwość korzystania z tych samych danych na dowolnym komputerze z zainstalowanym Firefoksem, to nie wszystko. Warto wspomnieć, że funkcje przechowywania zakładek online oferuje znany już od dłuższego czasu dodatek do Firefoksa o nazwie Foxmarks Bookmark Organizer. Weave oferuje więcej, właśnie dzięki możliwości dynamicznego dostosowywania danego serwisu do konkretnego użytkownika, głównie dzięki integracji metadanych przeglądarki z serwisem.

Ponieważ nowa wersja Weave ma oznaczenie liczbowe 0.2, jest to wciąż wersja rozwojowa, zgodnie jednak z informacjami twórców odnośnie usprawnień, zwiększyła się szybkość działania, poprawiono wykrywanie i obsługę błędów. Ci, którzy chcą wypróbować Weave, mogą pobrać wersję instalacyjną ze stron Mozilla Labs.

Źródło: Mozilla Labs


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto