A A A

Intel Core i9-11900K będzie mieć bardzo szybkie rdzenie

8 lutego 2021, 13:00
Nowy CPU Intela będzie najwydajniejszym procesorem na rynku.
Intel Core i9-11900K będzie mieć bardzo szybkie rdzenie

Grupa pościgowa

Już wkrótce Intel ogłosi premierę nowych procesorów stacjonarnych z serii Rocket Lake. Najbardziej wydajnym CPU w nowej rodzinie będzie Intel Core i9-11900K. Na ślady jego testu wydajności użytkownicy natrafili w bazie Geekbench. Uzyskane tam rezultaty są bardzo obiecujące.

Bazowe taktowanie nowego CPU ma wynosić ok. 3,5 GHz, producent deklaruje też nawet 5,3 GHz w trybie boost. Procesor ma mieć 8 rdzeni i 16 wątków.

 

Naprawdę szybki rdzeń

CPU radzi sobie świetnie zwłaszcza w teście jednowątkowym. Osiągnął w nim wynik ponad 1900 punktów. Bariera ta pozostała do tej pory niesforsowana przez inne CPU. Do tego układ miał osiągnąć w teście częstotliwość ok. 5,3 GHz. Taktowanie w trybie boost było przy tym bardzo stabilne, spadki poniżej zadeklarowanej wartości nie przekraczały 0,2 GHz. To wynik ok. 13% lepszy niż w przypadku najwydajniejszego Ryzena 9 5950X. CPU Intela wypada natomiast wyraźnie gorzej od wspomnianego procesora AMD w teście wielordzeniowym. Trudno jednak konkurować z jednostką mającą dwukrotnie więcej rdzeni.

Premiera nowych Rocket Lake odbędzie się najprawdopodobniej już w marcu. Do tego czasu możemy spodziewać się kolejnych informacji o wynikach testów.

fot. Intel


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto