A A A

Intel nie zapłaci wysokiej kary

27 stycznia 2022, 08:00
Producent procesorów jednak uczciwie walczył z konkurencją.
Intel nie zapłaci wysokiej kary

Amerykański producent chipów zaoszczędzi 1 mld euro

Trybunał Sprawiedliwości UE uchylił decyzję Komisji Europejskiej nakładającej na Intela karę w wysokości 1,06 miliarda euro. Koncern miał według Komisji wykorzystywać w latach 2002–2007 swoją pozycję i wykluczać innych producentów z rynku procesorów do centrów danych.

 

Komisja Europejska niedokładnie przyjrzała się sprawie.

Według Trybunału prawnicy Komisji niedokładnie zbadali system rabatów na procesory Intela, dlatego doszli do wniosku, że koncern prowadzi nieuczciwą walkę konkurencyjną.

W witrynie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości można przeczytać: „Analiza Komisji (Europejskiej) jest niekompletna i nie pozwala na ustalenie w sposób wymagany prawem, że sporne rabaty mogły wywoływać lub mogą mieć skutki niezgodne z zasadami zdrowej konkurencji”.

fot. Intel


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto